Kategorie
Druuna
Paolo Eleuteri Serpieri, Paolo Eleuteri Serpieri
cena: 89,00 zł
Komiksy polskie
Jan Plata-Przechlewski, Jan Plata-Przechlewski
cena: 35,00 zł
Kapitan Żbik
Władysław Krupka, Krzysztof Pol, Romuald Tejszerski, Zbigniew Sobala
cena: 9,50 zł
Kapitan Żbik
Ryszard Doński, Mieczysław Wiśniewski
cena: 11,00 zł
Druuna
Paolo Eleuteri Serpieri, Paolo Eleuteri Serpieri
cena: 89,00 zł

Zapomnij o przeszłości

Bler t. 2

 - Zapomnij o przeszłości
scenarzysta: Rafał Szłapa
rysownik: Rafał Szłapa
wydawnictwo: Blik Studio
oprawa: miękka
ilość stron: 48
wymiary: 210 x 290 mm
rok wydania: 2015
nasza cena: 32,40 zł
cena sugerowana: 36,00 zł
oszczędzasz 3,60 (10%)

Opis:

Co dzieje się w duszy człowieka, który chce być sumieniem świata? Czy idea superbohaterstwa to przypadkiem nie blaga, tani chwyt propagandowy, za fasadą którego kłębią się najgorsze upiory?

Czasami trudno zdefiniować zło, które trzeba zwalczać. Jeszcze trudniej w tej wojnie dobrać właściwe metody. Kiedy dobro niebezpiecznie zbliża się do granicy, której nie powinno się przekraczać, nikt nie jest bez winy.

Bler przebywa trudną drogę, na końcu której poznaje wszystkie związane ze swoją osobą tajemnice. Czy posiadając tę wiedzę, będzie miał jeszcze chęć założyć kolorowy kostium i kontynuować swoją krucjatę?

Rafał Szłapa - urodzony w 1976 w Bielsku-Białej, Absolwent tamtejszego Liceum Sztuk Plastycznych a następnie wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Udział w wystawach w Bielsku - Białej, Katowicach, Krakowie i Warszawie oraz we Frankfurcie. Autor fanzinu "Lekarstwo". Publikował komiksy i ilustracje m.in. w "Arenie Komiks", Nowej Fantastyce", "Przekroju", "Gazecie Wyborczej".

W 2006 ukazała sie antologia jego komiksów pt. Pozdrowienia z Interstrefy, w tym samym roku opublikowął swoja pracę w amerykańskiej antologii Hope. Zajmuje się również reklamą. Przygotowywał storyboardy do kampanii wielu znanych marek. Jest autorem plakatów, okładek książkowych oraz ilustracji. Współpracuje z wydawnictwami Fabryka Słów, Znak, Post i eSPe. Sporadycznie pisze artykuły do filmowego portalu www.kinoskop.pl

Wydanie drugie różnią od pierwszego:

  • Nowa okładka
  • 4 dodatkowe plansze, czyli w sumie teraz jest ich 50 zamiast 46
  • Przemontowana pierwsza połowa komiksu
  • Trochę zmian w rysunkach
  • Skróty i zmiany w niektórych tekstach

Komiks przede wszystkim jest przeznaczony dla ludzi, którzy nie mieli wcześniej z nim do czynienia, a chcieliby dokompletować brakującą część. Poza wymienionymi powyżej róznicami treść ani przesłanie nie uległy żadnym zmianom względem wydania pierwszego.

Rafał Szłapa

 

Wykonanie: Maciej Kałuszka | Projekt graficzny: Krzysztof Jakiel