Wonder Woman tom 2

DC Deluxe

 - Wonder Woman tom 2
scenarzysta: Greg Rucka
rysownik: Rags Morales, Sean Phillips, Drew Johnson, ames Raiz
wydawnictwo: Egmont Polska
oprawa: twarda z obwolutą
ilość stron: 320
wymiary: 180 x 275 mm
rok wydania: 2018
nasza cena: 94,00 zł
cena sugerowana: 109,99 zł
oszczędzasz 15,99 (15%)

Opis:

Drugi tom napisanej przez sławnego scenarzystę Grega Ruckę sagi o księżniczce Amazonek Dianie, superbohaterce znanej ludziom pod imieniem Wonder Woman.

Między bogami olimpijskimi toczy się walka o władzę. Boginie knują przeciwko Zeusowi i jego braciom, którzy nie zamierzają oddać swoich tronów. Kogo poprze Ares, pan wojny? Jego machinacje doprowadzają do wskrzeszenia złowrogiej istoty znanej jako Meduza, której wzrok zamienia w kamień. Dochodzi do transmitowanego przez telewizję starcia starożytnej demonicy z Wonder Woman. Aby pokonać przeciwniczkę, Amazonka decyduje się na niesamowitą ofiarę. Potem bohaterka musi udowodnić, że nadal jest godna członkostwa w Lidze Sprawiedliwości, następnie staje oko w oko z zagrożeniem ze strony Cheetah oraz Zooma, a w końcu wraz z Wonder Girl wyrusza na wyprawę do podziemnej krainy zmarłych.

Scenarzystą przygód Wonder Woman jest wielokrotnie nagradzany amerykański twórca Greg Rucka (Detective Comics, Gotham Central, Zamieć). Rysunki w tym tomie serii są dziełem kilku grafików, między innymi takich gwiazd współczesnego komiksu jak Drew Johnson (The Shield) czy Rags Morales (Kryzys tożsamości).

Wykonanie: Maciej Kałuszka | Projekt graficzny: Krzysztof Jakiel