Wilson

Komiksy amerykańskie

 - Wilson
scenarzysta: Daniel Clowes
rysownik: Daniel Clowes
wydawnictwo: Kultura Gniewu
oprawa: miękka
ilość stron: 80
wymiary: 195 x 260 mm
rok wydania: 2019
nasza cena: 50,90 zł
cena sugerowana: 59,90 zł
oszczędzasz 9,00 (15%)

Opis:

Poznajcie Wilsona, zadufanego w sobie samotnego mężczyznę w średnim wieku, który najbardziej na świecie kocha swojego psa. Całkiem możliwe, że nikogo innego. Szukając jednak międzyludzkich relacji, Wilson zadręcza zarówno znajomych, jak i obcych konwersacjami pełnymi patosu wymieszanego z brutalnie szczerym i autokrytycznym poczuciem humoru.

Gdy umiera ojciec Wilsona, czyniąc go jeszcze bardziej samotnym, ten wyrusza odnaleźć swoją byłą żonę, w nadziei że uda się wskrzesić martwy od dawna związek. Okazuje się, że już po rozstaniu urodziła się ich córka i została oddana do adopcji. Wilson postanawia odnaleźć swoje jedyne dziecko, a potem zmusić obie kobiety, by na nowo stworzyli rodzinę. Ten szalony pomysł będzie miał poważne konsekwencje.

W swoim komiksie Daniel Clowes, autor Ghost World, Davida Boringa, czy Patience, tworzy fascynujący, porywający i boleśnie zabawny portret współczesnego egoisty – bezwzględnie szczerego i obojętnego wobec innych i ich potrzeb. Wilson doczekał się filmowej adaptacji z Woodym Harrlesonem i Laurą Dern w rolach głównych.

*  *  *

Clowes stworzył potwora, ale to potwór który przywróci wam wiarę w ludzi.

"The Guardian"

Zabawny, wzruszający, absurdalny i dramatyczny.

"Miami Herald"

Wykonanie: Maciej Kałuszka | Projekt graficzny: Krzysztof Jakiel