Uniwersum DC według Mike`a Mignoli

DC Deluxe

 - Uniwersum DC według Mike`a Mignoli
scenarzysta: Neil Gaiman, John Byrne, Mike Mignola, Paul Kupperberg, Roger Stern, Jerry Ordway, George Perez, Dan Raspler, Steve Purcell
rysownik: Mike Mignola
wydawnictwo: Egmont Polska
oprawa: twarda z obwolutą
ilość stron: 400
wymiary: 180 x 275 mm
rok wydania: 2020
nasza cena: 95,00 zł
cena sugerowana: 134,99 zł
oszczędzasz 39,99 (30%)

Opis:
Niezwykły album zbierający historie stworzone dla wydawnictwa DC przez słynnego amerykańskiego mistrza komiksowego Mikeʼa Mignolę. Zbiór ten doskonale pokazuje różnorodne style stosowane przez Mignolę oraz ewolucję jego kreski na przestrzeni lat. Album rozpoczyna opowieść o tym, jak Widmowy Przybysz z pewnym śmiertelnikiem sprzeciwili się zakrojonej na ogromną skalę operacji sił piekielnych, mającej na celu zagładę świata. Kolejna historia przedstawia zaawansowaną technologicznie cywilizację Kryptona i jej ponure tajemnice, opowiada także o nieznanych przeżyciach jedynego ocalałego Kryptonijczyka – Supermana. W zbiorze nie mogło też zabraknąć opowieści o Batmanie – zarówno kryminalnych, jak i pełnych nadnaturalnej grozy czy parodystycznych. 
 
Mike Mignola to jeden z najbardziej znanych na świecie twórców komiksowych, wielokrotny zdobywca najważniejszych amerykańskich nagród rynku komiksowego: Eisnera i Harveya. Stworzył postać Hellboya, a także innych bohaterów z Biura Badań Paranormalnych i Obrony. 
Wykonanie: Maciej Kałuszka | Projekt graficzny: Krzysztof Jakiel