Kategorie
Kapitan Żbik
Władysław Krupka, Krzysztof Pol, Zbigniew Sobala
cena: 11,00 zł
Kapitan Żbik
Władysław Krupka, Krzysztof Pol, Zbigniew Sobala
cena: 11,00 zł
Druuna
Paolo Eleuteri Serpieri, Paolo Eleuteri Serpieri
cena: 79,00 zł
Komiksy Baranowskiego
Tadeusz Baranowski, Tadeusz Baranowski
cena: 59,90 zł
Druuna
Paolo Eleuteri Serpieri, Paolo Eleuteri Serpieri
cena: 79,00 zł

Story Art

Strefa Komiksu t. 23

 - Story Art
scenarzysta: Zygmunt Similak
rysownik: Zygmunt Similak
wydawnictwo: Wyd. Roberta Zaręby
oprawa: miękka
ilość stron: 48
wymiary: 210 x 290 mm
rok wydania: 2013
nasza cena: 22,50 zł
cena sugerowana: 25,00 zł
oszczędzasz 2,50 (10%)

Opis:

Wszystkie zawarte w zbiorze prace, to satyra najlepszego sortu, a twórca jawi się w nim jako wnikliwy obserwator otaczającej go rzeczywistości, z jej paradoksami, absurdami i anomaliami. Similak nawet z błahych wydarzeń potrafi wyczarować wyjątkowej urody żart rysunkowy okraszony błyskotliwą puentą. Interesującym aspektem jego satyrycznej twórczości jest samo opowiadanie obrazem. Jak każdy wartościowy twórca Similak stworzył własny, rozpoznawalny i niepowtarzalny styl, za który wielbią go dziesiątki tysięcy fanów czasopism satyrycznych.

Rysunki Similaka są mięsiste, soczyste, pełne szczegółów, z bogatym tłem, ale rzecz jasna na swój humorystyczny sposób zdeformowane. W absurdalnych czasach cynizmu i kryzysu wartości ich jedyną wadą jest chyba to, że są zbyt ładne, starannie wykonane, że stanowią wartość samą w sobie. Rysunkami Similaka można się rozkoszować nawet wtedy, gdy pominiemy przekaz jaki niosą. Niemal każdy rysunek łódzkiego twórcy można oprawić w ramkę i powiesić na ścianie galerii obok rysunków Raczkowskiego, Mleczki, Sawki czy Lipeckiego.

O wszechstronności autora niech świadczy fakt, że większość prac zawartych w albumie ukazała się i nadal ukazuje w prasie łódzkiej i ogólnopolskiej, w pismach satyrycznych, politycznych, kryminalnych i erotycznych. Pan Zygmunt przez lata był podporą działów satyrycznych takich pism jak: „Strefa Komiksu”, „Express Ilustrowany”, „Detektyw”, „Fakty”, „Twój Weekend”, „Dobry Humor”, „Fakty i mity”, „Sportowiec”, „Kościotrup”, „Chichot”, „Twój Dobry Humor”, „Magazyn Fantastyczny”, „Twój Dowcip”, „Mister Dowcip”, „Humor z komputera” i wiele innych.

Wykonanie: Maciej Kałuszka | Projekt graficzny: Krzysztof Jakiel