Kategorie
Druuna
Paolo Eleuteri Serpieri, Paolo Eleuteri Serpieri
cena: 65,00 zł
Kajko i Kokosz
Janusz Christa, Janusz Christa
cena: 485,00 zł
Druuna
Paolo Eleuteri Serpieri, Paolo Eleuteri Serpieri
cena: 89,00 zł
Relax
Różni autorzy, Różni autorzy
cena: 59,99 zł
Rork
Andreas, Andreas
cena: 126,00 zł

Popman. Mix

Komiksy polskie

 - Popman. Mix
scenarzysta: Tomasz Tomaszewski
rysownik: Tomasz Tomaszewski
wydawnictwo: Kultura Gniewu
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ilość stron: 156
wymiary: 165 x 235 mm
rok wydania: 2009
nasza cena: 32,30 zł
cena sugerowana: 35,90 zł
oszczędzasz 3,60 (10%)

Opis:
Pewnego dnia roku 1999 wąwozami łódzkich ulic hulał wiatr - nie jakiś zefirek czy niewinny huragan, ale Wiatr Historii. Na Olsztyńskiej wpadł do mieszkania komiksowego artysty Te-Te, zakręcił leżącymi na stole gazetami i pognał dalej, a z kłębu zadrukowanych papierowych płacht wyłonił się człowieczek pomachujący cieniutkimi rączkami - Popman. Zapracowany Te-Te zaczął opisywać jego przygody. No bo, po prawdzie, jaki miał wybór? Przecież Popmany nie rodzą się codziennie.

Tak we wstępie do albumu "Popman. Mix" opisuje genezę powstania bohatera Adam Rusek. A że znawca i historyk to polskiego komiksu wybitny, nie wypada mu nie wierzyć.

Popman to jedno z najcharakterystyczniejszych komiksowych dzieci Tomka Tomaszewskiego. Stworzona z pomiętych gazet, przesiąknięta popkulturą do szpiku swych papierowych kości postać przygląda się z dystansem i ciekawością współczesnemu światu.

Popman rozpoczął swoją karierę w 1999 roku na łamach antologii "COMIX 2000" prestiżowego francuskiego wydawnictwa L'Association. W tym zbiorze, przygotowanym z okazji zbliżającego się nowego millenium, znalazły się wyselekcjonowane komiksy z całego świata. Jeszcze w tym samym roku Te-Te zrealizował kolejne historie z tym bohaterem i w efekcie powstał pierwszy mini-album z opowieściami o Popmanie zatytułowany adekwatnie "Pierwsze kroki". Kolejnymi krokami były "Burger story" (2000) i "Papierowe wizje" (2001). Popman gościł także w kilku wydawnictwach okolicznościowych: "Stripburek. Comics From Other Europe" (Stripburger, 2001), "Wesoły finał" (Kultura Wesołych Podskakiwaczy, 2002), "Antologia. 75 lat Koziołka Matołka" (Contur, Europejskie Centrum Bajki, 2008).

Niniejszy album, przygotowany z okazji 10 urodzin Popmana, zbiera komiksy z udziałem tego wyjątkowego bohatera wydrukowane we wszystkich wyżej wymienionych publikacjach.

Wykonanie: Maciej Kałuszka | Projekt graficzny: Krzysztof Jakiel