Kategorie
Rork
Andreas, Andreas
cena: 139,00 zł
Storm
Martin Lodewijk, Don Lawrence
cena: 76,00 zł
KOMIKSoTEKA
Maciej Parowski
cena: 72,00 zł
Książki o komiksie i mandze
Bartosz Kurc
cena: 23,00 zł
Aama
Frederik Peeters, Frederik Peeters
cena: 60,00 zł

Pod słońcem północy

Corto Maltese t. 13

 - Pod słońcem północy
scenarzysta: Juan Diaz Canales
rysownik: Ruben Pellejero
wydawnictwo: Egmont Polska
oprawa: twarda
ilość stron: 88
wymiary: 210 x290 mm
rok wydania: 2020
nasza cena: 50,00 zł
cena sugerowana: 69,99 zł
oszczędzasz 19,99 (29%)

Opis:

Trzynasta część przygód awanturnika o dobrym sercu, który zawsze staje po stronie słabych i ciemiężonych. Corto Maltese tym razem wybiera się do Jukonu... Rok 1915.
Drogi Rasputina i Corto Maltese się rozchodzą pierwszy płynie na Karaiby, a drugi postanawia jechać do San Francisco, aby odwiedzić przyjaciela, słynnego pisarza. Tak rozpocznie się przygoda, która zawiedzie przystojnego marynarza na daleką Północ, aż za koło podbiegunowe. W kanadyjskiej krainie śniegów Corto wplącze się w rebelię tubylców przeciwko panowaniu brytyjskiemu, weźmie udział w krwawej walce o prawa niewolonych kobiet oraz jak zwykle spotka nietuzinkowe postaci historyczne. Dostanie także szansę na wielkie bogactwo, równocześnie jednak przeżyje bolesną porażkę miłosną, której wspomnienie będzie go prześladować do końca życia.


Dwanaście pierwszych tomów cyklu Corto Maltese stworzył włoski mistrz komiksu Hugo Pratt (1927-1995). Od albumu trzynastego serię kontynuują dwaj uznani hiszpańscy autorzy: scenarzysta Juan Daz Canales (bestsellerowy cykl Blacksad) i rysownik Ruben Pellejero (one-shot Le silence de Malka, wyróżniony w 1997 roku nagrodą dla komiksu zagranicznego na Festiwalu Komiksu w Angoulme).

Wykonanie: Maciej Kałuszka | Projekt graficzny: Krzysztof Jakiel