Odd Thomas. Diabelski pakt

Komiksy amerykańskie

 - Odd Thomas. Diabelski pakt
scenarzysta: Dean Koontz, Queenie Chan
rysownik: Queenie Chan
wydawnictwo: Sine Qua Non
ilość stron: 208
wymiary: 135x205 mm
rok wydania: 2013
nasza cena: 25,90 zł
cena sugerowana: 29,90 zł
oszczędzasz 4,00 (13%)

Opis:

Dean Koontz, jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy, autor kilkudziesięciu bestsellerów, prezentuje nowy twór swojej bezkresnej wyobraźni. Odd Thomas: Diabelski pakt to trzymająca w ciągłym napięciu powieść graficzna  o nastoletnim bohaterze z umiejętnościami nie z tego świata.

Odd Thomas wraca na papier – tym razem w wersji rysunkowej. Dean Koontz przenosi nas w czasie, gdzie możemy poznać Odda takiego, jakim był bezpośrednio przed wydarzeniami prezentowanymi w serii książkowej.

"Tak to prawda. Widzę umarłych. Nazywam się Odd Thomas i znam Elvisa”

Odd Thomas jest zwyczajnym dziewiętnastolatkiem z niezwykłym darem – widzi duchy zmarłych, którzy z jakichś powodów nie chcieli przejść na drugą stronę. Problem? Dla Odda żaden, bo uwagę większości mieszkańców sennego Pico Mundo w Kalifornii pochłaniają głównie genialne naleśniki smażone przez Odda w lokalnej knajpce, a niektórym duchom zależy na towarzystwie. Czasami zdarzają się również takie, które pragną sprawiedliwości...

"Umarli nie mówią. Nie wiem dlaczego. Może wiedzą o śmierci rzeczy, które dla ludzi są zabronione”

Na słonecznych ulicach Pico Mundo robi się coraz niespokojniej. Kiedy na drodze Odda staje zasmucony duch małego chłopca, bohater poprzysięga wyplewić całe zło, które zakorzeniło się w miasteczku. Jednak czy wyjątkowe umiejętności oraz wsparcie Stormy, jego wystrzałowej dziewczyny i lokalnej policji wystarczą, żeby Odd mógł równać się z prześladowcą bez twarzy, który zdaje się zawsze wyprzedzać pościg o krok… i ma zamiar nadal zabijać?

Odd Thomas: Diabelski pakt jest pozycją obowiązkową dla fanów tej genialnej serii stworzonej przez Deana Koontza i tych, którzy wielbią jego najpopularniejszego bohatera.

*  *  *

Dean Koontz nie jest tylko panem naszych najmroczniejszych snów – to także prawdziwy literacki wirtuoz.

"The Times"

Psychologicznie złożone, mistrzowsko napisane i w pełni satysfakcjonujące dzieło.

"The New York Times"

Niespodzianka goni niespodziankę aż do zabójczego finału.

"Independent on Sunday"

Wspaniała historia o pościgu - pomysłowa i porywająca.

"Guardian"

Dean Koontz urodził się i wychował w Pensylwanii. W wieku dwudziestu lat wygrał konkurs organizowany przez amerykański magazyn "The Atlantic Monthly" i od tego czasu nieprzerwanie pisze. Książki Koontza zostały przetłumaczone na 38 języków, 13 powieści trafiło na listę twardookładkowych bestsellerów "New York Timesa", co czyni go jednym z niewielu autorów, którym udało się osiągnąć podobny wynik. Aktualnie mieszka ze swoją żoną Gerdą w południowej Kalifornii.

Wykonanie: Maciej Kałuszka | Projekt graficzny: Krzysztof Jakiel