Kategorie
Vasco
Gilles Chaillet, Gilles Chaillet
cena: 79,90 zł
Durango
Yves Swolfs, Iko
cena: 30,50 zł
Thorgal. Młodzieńcze lata
Yann, Roman Surżenko
cena: 18,50 zł
Komiksy europejskie
Andre Paul Duchateau, William Vance, Jacques Acar, William Vance
cena: 89,00 zł
Komiksy europejskie
Philippe Brenot
cena: 99,90 zł

Od Marka Knopflera do Dire Straits

Mark Knopfler. Życie dla muzyki t. 1

 - Od Marka Knopflera do Dire Straits
scenarzysta: Franck Thuillier
rysownik: Franck Thuillier
oprawa: twarda
rok wydania: 2015
nasza cena: 58,50 zł
cena sugerowana: 65,00 zł
oszczędzasz 6,50 (10%)

Opis:

W pierwszym tomie poznacie prawdziwą historię Marka Knopflera, od dnia jego narodzin w Glasgow, do powstania zespołu Dire Straits w Deptford.

Od jego pierwszych gitarowych akordów do nagrania albumu Communiqué na wyspach Bahama. Podążając za nim krok w krok, odkryjecie człowieka prostego i gitarzystę legendę.

*  *  *

...U zbiegu dwóch moich pasji jakimi są muzyka i rysunek, w roku 1995 zaistniał projekt, który żyje i dojrzewa w miarę moich badań i poszukiwań. Jest to szczegółowo i gruntownie udokumentowana, ilustrowana biografia Marka Knopflera - wokalisty, autora tekstów i gitarzysty Dire Straits - przedstawiona w formie komiksu. Będzie wydana w kilku tomach, jednak dziś nie mogę podać konkretnej daty publikacji kolejnej części. Pozycja ta jest - Jak muzyka Marka Knopflera - dziełem, które wykracza poza klasyfikacje: zarówno w zakresie literackim i obrazowym, jak i dziennikarstwa, ilustracji, komiksu i muzyki. Za pośrednictwem jego agenta Paula Crockforda zwróciłem się do Marka Knopflera o autoryzację. Muzyk, a także wielu z jego współpracowników, podkreślało już wartość artystyczną tego projektu. Mark przeczytał angielską wersję, przetłumaczoną na jego prośbę, i przekazał mi uwagi, które pozwoliły poprawić drobne błędy, wynikające z wcześniej opublikowanych źródeł.

Czuję się zaszczycony tym, co mi powiedział; było to najważniejsze zatwierdzenie mojej pracy.

Franck Thuillier

Wykonanie: Maciej Kałuszka | Projekt graficzny: Krzysztof Jakiel