Kategorie
Druuna
Paolo Eleuteri Serpieri, Paolo Eleuteri Serpieri
cena: 99,00 zł
Komiksy europejskie
Philippe Foerster, Andreas, Philippe Foerster
cena: 45,00 zł
Kapitan Żbik
Władysław Krupka, Zbigniew Sobala
cena: 11,00 zł
Kapitan Żbik
Ryszard Doński, Mieczysław Wiśniewski
cena: 11,00 zł
Relax
Różni autorzy, Różni autorzy
cena: 59,99 zł

Najgorsza kapela świata. Występ trzeci i czwarty

Najgorsza kapela świata t. 2

 - Najgorsza kapela świata. Występ trzeci i czwarty
scenarzysta: Jose Carlos Fernandes
rysownik: Jose Carlos Fernandes
wydawnictwo: Taurus Media
oprawa: miękka
ilość stron: 112
wymiary: 170 x 260 mm
rok wydania: 2009
isbn: 978-83-60298-41-1
nasza cena: 43,00 zł
cena sugerowana: 43,00 zł

Opis:

Zbiorczy album zawierający trzecią i czwartą część oryginalnego wydania:"Ruiny Babel" oraz "Wielka Encyklopedia Przestarzałej Wiedzy".

Akcja komiksu dzieje się w wyimaginowanym mieście, bohaterami zaś są mieszkańcy owego miasta (z członkami tytułowej Kapeli na czele). Komiks jest przesycony absurdalnym humorem jakiego nie powstydziliby się członkowie słynnej grupy Monty Python.

Aleja Komiksu o komiksie:

"Najgorsza kapela świata" opowiada historię pewnego miasta, po którego ulicach snują się i wędrują przeróżni przedziwni osobnicy. Miasta bez nazwy, w którym dzieje się więcej niż chciałbyś wiedzieć... Motywem łączącym historie jest właśnie tytułowy zespół, który od 29 lat gra jeden przebój (choć tak naprawdę, każdy z muzyków gra coś innego) i przez 29 lat muzycznej kariery nie nagrał żadnej płyty i nie dał żadnego koncertu. Komiks muzycznie niemy, ale nie muzycznie bierny; nie znajdziesz tu czytelniku onomatopei, otrzymasz za to polecaną przez autora listę zespołów z którymi warto sie zapoznać czytając ten komiks. Każdy z tomów zbudowany jest z krótkich dwustronicowych historii, które łączą się ze sobą w przeróżnych kombinacjach - a wszystko poprzez postacie, które znikają tylko po to by pojawić się w następnym tomie/w kolejnych historiach jako tło, jako przechodzień. Historie czytać można osobno, ale prawdziwego smaczku nabierają dopiero wtedy, gdy odbiorca pozna sens całej historii. "Najgorsza kapela świata" to komiks dla ludzi myślących, szukających dłuższej chwili refleksji nad przeczytaną historią, głębokiego sensu, przesłania, jak również smaczków w scenariuszu i rysunku. Elementów dostrzeganych dopiero po kolejnym przeczytaniu."

Wykonanie: Maciej Kałuszka | Projekt graficzny: Krzysztof Jakiel