Kategorie
Kapitan Żbik
Władysław Krupka, Zbigniew Sobala
cena: 11,00 zł
Kapitan Żbik
Władysław Krupka, Jerzy Wróblewski
cena: 11,00 zł
Kapitan Żbik
Ryszard Doński, Mieczysław Wiśniewski
cena: 11,00 zł
Kapitan Żbik
Władysław Krupka, Krzysztof Pol, Zbigniew Sobala
cena: 11,00 zł
Rork
Andreas, Andreas
cena: 126,00 zł

Na tropie Wunderwaffe

Tajemnice D.A.G. Fabrik Bromberg t. 2

 -  Na tropie Wunderwaffe
scenarzysta: Maciej Jasiński
rysownik: Jacek Michalski
wydawnictwo: Zin Zin Press
oprawa: miękka
ilość stron: 24
wymiary: 210 x 290 mm
rok wydania: 2013
nasza cena: 13,50 zł
cena sugerowana: 14,90 zł
oszczędzasz 1,40 (9%)

Opis:

Bohaterem komiksu jest brytyjski szpieg John Gardner, który działa w Polsce pod nazwiskiem Jerzy Krajewski. Przedmiotem jego zainteresowania jest jedna z największych fabryk zbrojeniowych DAG Fabrik Brom-berg. Pracując w zakładach zbiera informacje o produkcji materiałów wybuchowych, angażuje się w pomoc w ucieczkach brytyjskich jeńców, a także tropi gdzie są prowadzone prace nad tajną bronią dalekiego zasięgu, która może zagrażać Londynowi.

Część przedstawionych w komiksie postaci i wydarzeń jest fikcyjna. Jednak całe tło historyczne zostało wiernie odtworzone. W komiksie pojawiają się różne miejsca w Bydgoszczy starannie odwzorowane na podstawie zdjęć z czasów wojny, przedstawiono również prawdziwe akcje sabotażu przeprowadzane w DAG Fabrik Bromberg czy kulisy przerzutu zbiegłych jeńców tak zwanym "kanałem węglowym". Czytelnik pozna także szczegóły na temat tego jakiego rodzaju materiały wybuchowe były produkowane na terenie zakładów.

 

Maciej Jasiński - scenarzysta i dziennikarz, specjalizuje się w grach komputerowych, filmie i komiksie. Napisał scenariusze do kilkudziesięciu krótkich historyjek komiksowych oraz licznych albumów: Solidarność 25 lat: Nadzieja Zwykłych Ludzi, Ksiądz Jerzy Popiełuszko: Cena Wolności, 1956: Poznański Czerwiec, 1981: Kopalnia Wujek, 11/11 = Niepodległość, Wolna Polska - 650 metrów pod ziemią, Uczeń Heweliusza, Legendy bydgoskie – Bydgoszcz w legendzie.

Jacek Michalski - rysownik mieszkający w Bydgoszczy. Komiksy tworzy już ćwierć wieku. W ostatnich latach specjalizuje się w komiksie historycznym: Wolna Polska - 650 metrów pod ziemią, 1940 Katyń - Zbrodnia na nieludzkiej ziemi, 11/11 = Niepodległość. Antologia, 1981: Kopalnia Wujek, 1956: Poznański Czerwiec czy Solidarność - 25 lat: Nadzieja zwykłych ludzi. Obecnie pracuje nad komiksem o Zawiszy Czarnym.

Wykonanie: Maciej Kałuszka | Projekt graficzny: Krzysztof Jakiel