Lobo. Portret bękarta

DC Deluxe

 - Lobo. Portret bękarta
scenarzysta: Keith Giffen, Alan Grant
rysownik: Simon Bisley
wydawnictwo: Egmont Polska
oprawa: twarda z obwolutą
ilość stron: 256
wymiary: 180 x 275 mm
rok wydania: 2015
nasza cena: 81,00 zł
cena sugerowana: 90,00 zł
oszczędzasz 9,00 (10%)

Opis:

W pewnej galaktyce, tak niewiarygodnie odległej, że w innych układach gwiezdnych nikomu się o niej nie śniło, istniała PERFEKCJA. To była Czarnia. Serce Wszechświata. Raj Kosmosu. Doskonałość. Zamieszkiwała ją najszlachetniejsza i najdoskonalsza rasa, jaką wydała Matka Wszechświata. Czarnia była krainą szczęśliwości i spokoju. Dni były długie, noce piękne, a wszystkie marzenia spełniały się same. Nie było tam wojen. Nikt nie zaznał tam głodu. Śmierć zabierała tylko tych, którzy sami pragnęli umrzeć, zmęczeni wiecznym życiem. Na Czarni nie używano przemocy. l nagle w tym raju pojawił się wąż... a na imię miał Lobo. Podobno akuszerka, która odbierała poród, nagle dostała niepohamowanego ataku histerii. "Diabeł!" - – krzyczała - – "Diabeł wcielony!". l choć nikt nie zrozumiał, o co jej chodziło, to właśnie ona została pierwszą ofiarą Lobo. Jej choroba umysłowa była pierwszym przypadkiem tego typu od 10 000 lat”.

Tak zaczyna się opowieść o Lobo, jednym z najsłynniejszych bohaterów współczesnego komiksu.

Album Lobo –- Portret bękarta, zawiera komiksy Ostatni Czarnian, Lobo powraca oraz Paramilitarne świeta specjalne. Popularny brytyjski rysownik Simon Bisley, który od lat udowadnia, jak pojemną formułą jest komiks, w tym albumie osiąga mistrzostwo w łączeniu ekspresji, humoru i absurdalnego przedstawiania przemocy. 

Obydwie opowieści zostały wydane w latach 90. przez legendarne wydawnictwo TM Semic jako "Wydania specjalne" (w 1994 i 1996 roku). Obecnie powracają w poprawionym i ekskuzywnym wydaniu.

Wykonanie: Maciej Kałuszka | Projekt graficzny: Krzysztof Jakiel