Kategorie
Komiksy Baranowskiego
Tadeusz Baranowski, Tadeusz Baranowski
cena: 59,90 zł
Kajko i Kokosz
Janusz Christa, Janusz Christa
cena: 465,00 zł
Bruno Brazil
Greg, William Vance
cena: 99,00 zł
Storm
Martin Lodewijk, Don Lawrence
cena: 55,00 zł
Storm
Martin Lodewijk, Philip Dunn, Don Lawrence
cena: 60,00 zł

COMIX’sage

Komiksy polskie

 - COMIX’sage
scenarzysta: Daniel Baum, Daniel Gembus, Gabriel Kołat, Wojciech Prokop
rysownik: Daniel Gembus, Daniel Baum, Gabriel Kołat, Wojciech Prokop
wydawnictwo: Afres
oprawa: twarda
ilość stron: 60
wymiary: 210 x 290 mm
rok wydania: 2009
nasza cena: 42,00 zł
cena sugerowana: 49,00 zł
oszczędzasz 7,00 (14%)

Opis:

Wystawa zatytułowana jest " COMIXSAGE". Kontaminacja werbalna w wyniku której powstała nazwa pokazu, odpowiada idei całego przedsięwzięcia. Celem Wystawy jest ukazanie zależności zachodzącej między procesem tworzenia A produktem ostatecznym, którym tutaj jest komiks...w założeniu wydrukowany w technice offsetowej. Momentem pośrednim ale też kluczowym przy powstawaniu finalnej formuły, są prace malarskie i rysunkowe, które pierwotnie zaistniały jako działania niezależne i autonomiczne, natomiast dziś, zachowując swój status, tworzone w większości technikami tradycyjnymi ("analogowymi"), stanowią układ kadrów charakterystycznie ( dla budowy komiksowej układanki ) lub nietypowo zestawionych czy uszeregowanych.

Wyjątkowość tego przedsięwzięcia objawia się tym, że prezentowane prace zostały ujęte w formule komiksowej lub para- komiksowej, która jest też niezależnym i autonomicznym dziełem sztuki, w którym zestawione kadry ( wcześniej obrazy i rysunki ) tworzą efekt zmiennych relacji budząc dzieło interaktywne. Jest to komiks i zarazem katalog wystawowy. Na wystawie nie zobaczymy superbohaterów, totalnych bitew czy kataklizmów, wybuchów, obrazów przemocy itp. W interaktywnych zestawach dopatrzymy się wielu skojarzeń, sugestii, przybliżeń do życia każdego człowieka, który ulega nastrojom, emocjom a czasem intelektualizacji. Dla zobrazowania wewnętrznych, intymnych światów przeżywania artyści zastosowali pełną paletę środków wyrazu, zaznaczając jednocześnie ezoteryczny i idiolektyczny świat artystycznego przekazu. Na wystawie prezentowane są głównie prace o charakterze przedstawiającym, ponieważ ta forma komunikatu plastycznego jest chętnie akceptowana przez tzw. przeciętnego odbiorcę, który jest głównym adresatem artystycznego komunikatu.

Adresatami są również profesjonaliści - artyści plastycy tzw. komiksiarze i ilustratorzy i ci, którzy chcieliby zajmować się sztuką ilustarcji i komiksu czy w ogóle sztuką z naciskiem i właściwą atencją na warsztatową stronę tej profesji. Większość polskiego społeczeństwa ilustrację i komiks traktuje marginalnie tkwiąc mechanicznie, z przyzwyczajenia może .........w socjalistycznej doktrynie programowego odrzucania tej formy artystycznej wypowiedzi. Ale dzisiejsi 'promotorzy" komiksu, wielkie firmy wydawnicze ( inwestujące również w produkcje filmowe oparte na bazie hitów komiksowych) też mają swój udział w kreowaniu negatywnych opinii o komiksie produkując głupkowate opowieści o superbohaterach. Chęć szybkiego zysku, zdobycia łatwego szmalu determinuje powstanie wartościowego Produktu i to dotyczy niemal każdej dziedziny naszego życia.

 

Złotym narzędziem" W powszechnej świadomości ludzi, które samo niejako realizuje wszelkie projekty Jest oczywiście komputer.... który jednak staje się przydatnym narzędziem dopiero wtedy Kiedy grafik, designer opanuje doskonale obsługę programów komputerowych aby podczas pracy twórczej mógł koncentrować się na samym akcie tworzenia. Komputer jest jak zwykły ołówek .....to tylko narzędzie pracy i należy nauczyć się nim posługiwać ale na to trzeba poświęcić wiele lat pracy. Jeśli ktoś nie potrafi rysować ołówkiem to niczego dobrego nie narysuje z użyciem tabletu. Autorzy wystawy świetnie posługują się technikami cyfrowymi jednak większość zobrazowań wykonana jest technikami tradycyjnymi, które pokazują gruntowne opanowanie warsztatu plastycznego.

Wykonanie: Maciej Kałuszka | Projekt graficzny: Krzysztof Jakiel