Kategorie
Kapitan Żbik
Władysław Krupka, Bogusław Polch
cena: 11,00 zł
Kapitan Żbik
Władysław Krupka, Bogusław Polch
cena: 11,00 zł
Kajko i Kokosz
Janusz Christa, Janusz Christa
cena: 22,50 zł
Kapitan Żbik
Władysław Krupka, Bogusław Polch
cena: 11,00 zł
Aliens
Mark Verheiden, Mark Nelson
cena: 119,99 zł

Binio Bill i Szalony Heronimo

Binio Bill

 - Binio Bill i Szalony Heronimo
scenarzysta: Jerzy Wróblewski
rysownik: Jerzy Wróblewski
wydawnictwo: BB Team
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ilość stron: 52
wymiary: 210 x 290 mm
rok wydania: 2009
isbn: 978-83-929647-0-4
nasza cena: 29,90 zł
cena sugerowana: 29,90 zł

Opis:

"Binio Bill i Szalony Heronimo" to ciąg dalszy westernowych przygód bohatera znanego z komiksów drukowanych w "Świecie Młodych" oraz albumu "Skarb Pajutów". Bohaterski szeryf Binio tym razem zmaga się z wodzem Apaczów Heronimo oraz pomaga uroczej rodaczce odnaleźć zaginionego ojca.

Postać Binio Billa po raz pierwszy pojawiła się w "Świecie Młodych" w roku 1980. Od tamtej pory opublikowano ponad 160 plansz oraz jedyny jak do tej pory album Skarb Pajutów. Binio Bill to kapitalny przykład humorystycznego podejścia do nieco już wyeksploatowanej tematyki westernowej. Binio (z pochodzenia Polak o nazwisku Zbigniew Bilewicz) potrafi bardzo celnie strzelać, świetnie jeździ konno, rzuca lassem i posługuje się niemal każdą inną bronią. Co więcej jest bardzo inteligentny i dzięki temu często potrafi przewidzieć następny ruch bandytów. Oprócz głównego bohatera w serii występuje kilka stałych postaci drugoplanowych. Wiernym przyjacielem i pomocnikiem jest Cyklon - inteligentny wierzchowiec. Cyklon to wcielenie zalet - zawsze wierny i gotowy, doskonale rozumie swego przyjaciela i wspiera go tak jak tylko konie potrafią.

Owiany legendą komiks, uznawany do tej pory za niedokończony, został po latach odnaleziony w archiwach rodziny Wróblewskiego i po niezbędnej obróbce graficznej oraz korekcie językowej scenariusza wszystkie 48 plansz zostanie wydanych w formie unikatowego albumu.

Album zostanie wydany w kolekcjonerskim nakładzie 1000 sztuk, z czego do bezpośredniej sprzedaży zostanie skierowanych około 900 sztuk. Wydawca nie planuje dystrybucji w dużych sieciach.

Wykonanie: Maciej Kałuszka | Projekt graficzny: Krzysztof Jakiel